Ovoce do škol

Projekt «Ovoce do škol» je vymezený nařízením Rady (ES) č.13/2009 a nařízením Komise (ES) č.288/2009. Na základě těchto předpisů, připravilo ministerstvo zemědělství návrh nařízení vlády o stanovení některých podmínek pro poskytování podpory na ovoce a zeleninu a výrobky z ovoce, zeleniny a banánů dětem ve vzdělávacích zařízeních. Na realizaci projektu se spolupodílí resorty zemědělství, školství a zdravotnictví.

Projekt předpokládá pro školní rok 2009/2010 celkovou podporu ve výši 72 mil. Kč, z čehož 73 % této částky bude poskytnuto z prostředků  EU a spolufinancování z rozpočtu ČR bude činit 27 % celkové podpory, tj. necelých 20 mil. Kč.

Projekt se vztahuje na žáky prvních až pátých ročníků základních škol, které se
do projektu přihlásí prostřednictvím žadatele schváleného Státním zemědělským intervenčním fondem (dále jen „Fond"). Seznam schválených žadatelů bude průběžně aktualizován na internetových stránkách Fondu, stejně jako formulář určený pro přihlášení školy žadateli.

Dodávané produkty dostanou děti z cílové skupiny zdarma. Jedná se o čerstvé ovoce a zeleninu, popřípadě o balené čerstvé ovoce a zeleninu, pokud bude bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli a sladidel a dále balené ovocné a zeleninové šťávy, pokud neobsahují předešlé přísady a neobsahují konzervanty.

 

Sortiment výrobků v našem automatu.

Dle nařízení vlády se má v projektu nabízet ovoce a zelenina v podobě:

a) nakrájená nebo menší celokusové ovece a zelenina v podobě ovocných salátů,
    vše v průhledném plastovém kelímku

b) ovoce a zelenina může být z 25% v podobě šťáv

c) 100% ovocno - zeleninové šťávy, například KUBÍk, apod.

Odpovědnost za čerstvost nese provozovatel distribuce - COME - automaty s.r.o. Opava.
V chlazeném automatu bude ovoce a zelenina bezpečně uskladněna a zůstane delší dobu čerstvá.

Firma spolupracuje s poradenským centrem pro zdravou výživu dětí Happy Snack a Výživa dětí, které doporučují vhodné složení firemní nabídky.

Vzhledem k tomu, že jsou všechny automaty online propojeny, firma vždy včas zjistí, jaký je aktuální stav zboží v automatu a doplní jej dle aktuální potřeby.

 Příklad sortimentu:

      

 

Kontakty:

Koordinátorka projektu:    Renáte Prekopová, e-mail: prekopova@come.cz, tel.: 724 125 763

Provozovatel distribuce:    COME - automaty s.r.o., Rolnická 1551/146, 747 05 Opava, e-mail: obchod@come.cz, tel./fax: 553 731 920

Vstup na portál pro rodiče a školy:   http://automaty.come.cz

Kontakt

ZŠ KRALOVICE Nová 730, 331 41 Kralovice
Datová schránka č.: x4tjrf4
373 397 326 - sekretariát
731 142 206 - při poruše telefonů
info@zs-kralovice.cz